wtorek, 30 czerwca 2009

obiad bez gotowania


no prawie bez gotowanie, bo makaron trzeba ugotować. Nie lubię gdy jest tak gorąco, skreślam dni w kalendarzu w oczekiwaniu na ukochaną złotą jesień:) Jednak w lato też trzeba coś jeść, jednak stanie przy garach odpada. Dziś prezentuje mój dzisiejszy obiad:)) poszłam na łatwiznę, gdyż sos jest se słoika (jednak nie czuje się winna hihih). Makaron to spaghetti z mąki pełnoziarnistej lebelli. Więc jak się domyślacie makaron trzeba ugotować, a sos podgrzać (ja użyłam sosu węgierskiego dawton'a) Żeby nie wyszło na to, że wszystko w moim posiłku było gotowe, to usprawiedliwię się, że kotlety zrobiłam sama (pomijając że ciecierzyca była z puszki). Cieciora należy zmiksować na gładką masę, przyprawić ulubionymi przyprawami (ja dałam przyprawę do kurczaka- ostatnio to hit wśród znajomych wegan). Sypiemy trochę mąki i formujemy kotlety. Mąkę ziemniaczaną mieszamy z wodą robiąc z tego gęsty płyn, zamaczamy w tym kotlety (zamiennik jajka), a potem w bułce tartej->> smażymy.

2 komentarze:

Icantbelieveitsvegan pisze...

Fajny patent z tym zamiennikiem jajka.

KiBA pisze...

KUCHNIA/INFO. (BIOLOGICZNA POMOC !!). *****

CHLEB ANTYMIAŻDŻYCOWY-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
80% ENERGII (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach LUDZKOŚĆ (7 MLD), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego PRODUKTU ŻYWIENIOWEGO.

CHLEB ANTYMIAŻDŻYCOWY-IRL, MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO:
Np. po 3 szt. jest on wówczas przydatny do spożycia przez PONAD 1 ROK. Energia biologiczna tj. 80% ENERGII (niskie węglowodany), na tzw. TRASY, wycieczki, dalekie wyjazdy czyli: LOGICZNA, ZDROWOTNA KONIECZNOŚĆ. Również AKCJE POMOCY HUMANITARNEJ !!

OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
Każdy CHLEB wg opracowań IRL KRAKÓW tj. upieczone MINI CHLEBKI, mielimy (mikser) uzyskując tzw. OKRUSZKI czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem ENERGII dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku/24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego !!).

PRZEPIS ten, jest zamieszczony na stronie internetowej; *****
Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL
ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/index6.php

5.TEMAT.
ENGLISH VERSION: http://www.instytutirl.com.pl/index9.php

Biologia, medycyna.